Teknoloji

Volkswagen, SEAT ve Skoda otomobillerinde can sıkıcı Galaxy S24 sorunu

Samsung Galaxy S24 serisine ait telefon sahibi olan bazı kullanıcılar bu günlerde biraz sıkılabilirler. Çünkü araçlarında Android Auto Yazılımlarında ciddi bir sorun yaşıyorlar. Raporlara göre Samsung Galaxy S24 modelleri, KOLTUK, Skoda’nınVe volkswagen Bazı arabalarda sorun yaşanıyor. Araçlardaki Android Auto ekranlarını açamıyor ve telefonlarını araca bağlayamıyorlar.

Sorunun bu araçlarda oldukça yaygın olduğu netleşince Samsung’un İngiltere ofisi konu hakkında açıklama yaparak destek sayfası açtı. Buna göre sorun Samsung’dan değil, hatayı yapan otomobil üreticileridir. Ek olarak, tek bir merkez altında üç otomobil üreticisinin tümü bu soruna yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyor ve yakında bir yazılım güncellemesi yayınlayacak.

Samsung şu açıklamayı yaptı:

Samsung’un web sitesinde bahsedilen sorun giderme ipuçları arasında farklı USB kablolarını denemek, Android Auto’nun başlamasını engelleyen herhangi bir ayar olup olmadığını görmek için aracın bilgi-eğlence ünitelerini kontrol etmek ve Android Auto uygulamasını Galaxy S24 serisi cihazdaki en son sürüme güncellemek yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu