Haber

Hüseyin Aygün Dersim’den bağımsız aday oldu

Eski CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, Dersim Halk İnisiyatifi Platformu ve Türkiye Komünist Hareketi’nin desteğiyle Dersim bağımsız belediye başkanı adayını açıkladı.

SOL GÜÇLERİN DESTEĞİNI ALMIŞTI

“Göçü durduracağız, Dersim’i yeniden inşa edeceğiz” başlıklı açıklamaya Dersim Halk İnisiyatif Platformu, Türkiye Komünist Hareketi temsilcileri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Aygün, “Mayıs ayından sonra Türkiye’de Dersim’de o kadar çok şey oldu ki 14 bin gencimiz Dersim dışına çıktı. Kaç kişiye referans yazdım, doğruyu ve gerçeği zorlayarak yazdım bilmiyorum. Kendime “Eylül ayında ne yapıyorum?” diye sordum. Ben de aslında bu referanslarla bu göçe katkı sağlıyorum dedim. Eylül ayında bu şehre ne olacak sorusu aklıma geldi. Arkadaşlarım Ankara’da görüşmelere başladı. Artık laftan ibaret değil, ben de dahil 30 yıldır bunu konuşuyoruz, artık iş yapmamız lazım.

Ankara’da uluslararası bankalar, uluslararası finans kuruluşları ve AB temsilcileriyle bir dizi toplantı yaptım. Ankara’daki görüşmeler bana büyük umut verdi. Önümüzdeki günlerde deprem, yoksulluk ve planlama konulu lansmanlarımızı sizlerle paylaşacağız. “Bu çalışmalarda AB Türkiye Delegasyonu, Avrupa İmar Bankası gibi kurumlarla çalışacağız” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu