Ekonomi

Kahve sektöründe yerli ve milli marka dünyaya açılıyor

İSTANBUL (İGFA) –Şu anda Türkiye’de 6 bölgede faaliyet gösteren ve başta Ankara, İstanbul, Konya, Eskişehir ve Antalya olmak üzere 40’a yakın ilde şubesi bulunan Arabica Kahve Evi, 2023 yılında en az 50 yeni şube açmayı planlıyor.

2023’ün son çeyreğinde Türkiye’de ve sonraki yıllarda İstanbul ve Ege Bölgesi’nde büyümesini yoğunlaştıracak olan marka, iş ortakları ile veya tek başına master franchise yatırımı yaparak yurt dışında şubeleşmesini hızlandıracak.

ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ

Türkiye’de yüzden fazla şubesi ile misafirlerini ağırlamaya devam eden Arabica Coffee House’un CEO’su Av. Sertaç Yalçın, markanın yurt dışı planları ile ilgili olarak, “Arabica Coffee House olarak 2019 yılında Ukrayna’da açtığımız Jitomir şubemiz ile yurt dışında sadece var oluyoruz. Yurt dışı büyümemize yeni başlamış gibi olduk. Salgın başladı, fiilen başladı. Doğal olarak ilerlememiz biraz yavaşladı. Şimdi toparlandık ve büyüme patikasına devam ediyoruz. Artık Irak’ta da şubelerimiz var ve ilk şubemiz de açılmak üzere. Aslında öncelikli muhatabımız Türki Cumhuriyetler, Rusya, Ukrayna ve Balkanlar, sonra Avrupa’da Doğu Avrupa’yı hedefliyoruz” dedi.

habersiverek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu