Yaşam

Erem Şentürk: Sadullah Ergin, FETÖ’nün yargı yapısını ayağa kaldıracak

ensonhaber.com

Türkiye seçime odaklandı.

14 Mayıs’ta milyonlarca seçmen sandık başına gidecek.

Resmi süreç başlarken parti listeleri de kesinleşti.

Yüksek Seçim Kurulu’na sunulan listelerde en dikkat çeken isim DEVA Partili Sadullah Ergin oldu.

DEVA, Gelecek ve Saadet partilerinin CHP listelerinden seçime girme kararı almasının ardından Ergün Ankara’dan aday oldu.

Ensonhaber.com’un YouTube kanalında her akşam saat 18:00’de yayınlanan “Gündem Özel” kanalına katılan Gazeteci Erem Şentürk, büyük tepki toplayan gelişmeyi değerlendirdi.

“FETÖ’ye isyan edecek”

Ergin’in tepkilere rağmen listeden çıkarılmadığını belirten Şentürk, FETÖ’nün yargı yapısını Millet İttifakı altında diriltecek ismin Ergin olduğunu söyledi.

Şentürk dedi ki:

Sadullah Ergin ne yapacak? Neden bu kadar önemli? Ergin’den neden vazgeçmiyorsun? Çılgın oy alacak mı? Bu adamın tek bir işi var. Bunu anlayan CHP’li, meseleyi hemen anlar.

Seçim vaadi olarak tüm CHP’li yetkililer KHK’lileri serbest bırakacağımızı söylüyor. Buradan ne anladık? FETÖ’cüler serbest. Peki bu FETÖ’cüler ne olacak? Devlete taşınacak.

Nasıl yerleşecekler? Öğretmenler, yargıda öğretmen, hakim, savcı, polis ve FETÖ’cü olacak… Peki, kimin nereye, nasıl yerleşeceğini en iyi kim bilebilir?

Sadullah Ergin’i önemli kılan yer burasıdır. Yargıda FETÖ yapılanmasını diriltecek kilit isim Ergin’dir. Planı bilir ve organize eder. FETÖ’nün yargıyı ele geçirme planında başrol oynayacaktır, dolayısıyla çok değerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu