Haber

Katar, Şanlıurfa’da 100 yetim aile için geçici barınak oluşturdu.

Qatar Charity’nin Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Şanlıurfa’da 100 yetim aile için geçici barınak oluşturduğu bildirildi.

Katar’ın resmi haber ajansı QNA’da yer alan haberde, Katar Yardım Derneği’nin Türkiye ve Suriye’deki yetim ve engelliler ile afetzedelerin ailelerine destek için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Katar Yardım Vakfı’nın “Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım edin” kampanyası kapsamında toplanan bağışlarla faaliyetlerini yürüttüğüne dikkat çekilen haberde, Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde 100 yetim aile için geçici barınak hazırlandı, 25 depremzede için Ankara’da konaklama sağlandı. aktarıldı..

Haberde Şanlıurfa ve diğer bölgelerde çocuk giyim yardımı yapıldığı belirtilirken, Katar Yardım Derneği’nin de Türkiye’de deprem bölgelerinde 200 yeni yetime sponsor olduğu belirtildi.

Katar Yardım Kuruluşu’nun Türkiye’de sponsor olduğu 6 bin 500 kişiden 4 bin 500’den fazlasının depremlerden etkilendiği belirtilen haberde, örgütün Türkiye’de ekiplerinin sponsorluğunda yetim ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığına dikkat çekildi. deprem bölgeleri.

haber-sincik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu