Haber

İBB’den Akınspor’a destek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türk sporuna kıymetli bir altyapı takviyesi sunmak için 1000’e yakın kulübe karşılaşmalarda kullanacakları ekipmanları temin ediyor. İstanbul’un 39 ilçesinde faaliyet gösteren tüm amatör spor kulüplerini kapsayan dayanağın son halkası Bağcılar’daki Akınspor oldu.

Akınspor Lideri Recep Eren ve yöneticilerden Erdal Şaybak’ın karşıladığı İBB Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nden Ercan Kılıç ve Aymet Aydın, tüm amatör kulüplere olduğu üzere Bağcılar’daki Akınspor’a da materyal takviyesi ve idmanlarını yapacakları tesis kelamı verdi. Lider Recep Eren de, İBB yetkililerine nazik ziyaretlerinden ötürü ve gereç dayanağı ile tesis kelamlarından ötürü teşekkür etti.

Akınspor Lideri Recep Eren, “İBB’nin gereç ve idmanlar için tesis dayanağı kelamı bizim için çok kıymetli. Umuyorum ki bu katkılar çok hoş sonuçlara neden olur. Spor hepimizin bildiği üzere bir yarışa hazırlanma sıkıntısı değil. Bir toplumun disipline edilmesi, toplumun birlik ve beraberlik hislerinin güçlendirilmesi, gençlerin geleceğe birlikte hazırlanması için çok değerli bir faaliyet.

Bu işleri yanlışsız yapmak gençlerimizin makus alışkanlıklara yönelmesini engellemek ve içindeki cevherlerin çıkarılması açısından ehemmiyet arz ediyor. Bağcılar’da genç nüfusunun yüksek olması açısından spor kulüpleri kıymetli bir misyona sahip. Elli bini aşkın bir nüfusa sahip olan Fatih Mahallesi’nin tek amatör kulübü olma yolunda mücedele veriyoruz. Müracatımız federasyonda bekliyor. İnşallah en kısa müddette sonuçlanmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu