Ekonomi

Yeni kripto para birimi platformu tüm “meme paralarını” tek çatı altında toplayacak

Dalgalanan fiyat hareketleri, yüksek risklerine rağmen popülerliği ve eğlenceli temalarıyla kripto para ekosisteminde her şeyin bir yatırım aracına dönüştürülebileceğini kanıtlayan “Meme coinler”, 2024 yılının ilk ayında manşetlerdeki yerini korumaya devam etti. Rekabetçi sandık madeni para piyasasının toplam değeri 11 milyar doları aşan piyasa değeriyle DOGE ve onu 5,3 milyar dolar piyasa değeriyle takip eden SHIBA INU’nun yanı sıra yıldızları BONK ve PEPE’nin liderliğinde gerçekleşirken, CoinMarketCap verilerine göre son iki yılda artış göstererek 19,6 milyar doları aşan bu odaktaki proje sayısı da 1.500’ü aştı.

Piyasanın şaka amaçlı bu kripto para birimlerine olan talebi, yeni bir platformun kurulmasını da beraberinde getirdi. Göğüs coinlerini Binance Smart Chain (BSC) üzerinde bir araya getirmeyi amaçlayan Payu Coin (PAYU), BSC’nin verimliliğini göğüs coin ekosistemine taşımak amacıyla kuruldu.

Meme paraları bir araya gelecek

Sandık coin yatırımcılarına hızlı süreçler ve düşük işlem fiyatları sunmak için Binance Smart Chain’in yüksek hızını ve maliyet etkinliğini kullanan yeni platform, alım satım süreçlerinde almadığı vergi indirimi de dahil olmak üzere kullanıcı odaklı yaklaşımıyla öne çıktı. Merkezi olmayan borsa PancakeSwap’tan satın alınabilen Payu Coin, aynı zamanda MEXC borsasında da listelendi ve merkezi borsa kullanıcılarına sunuldu. Proje, toplam arzının %80’ini kalıcı olarak PancakeSwap’e kilitliyor; Tokensniffer, Quick Intel, Safu, Goplus ve CertiK gibi bağımsız denetim kuruluşlarından aldığı %100 güven puanıyla güvenilirlik konusunda da beklentileri karşılamayı başardı. Proje, topluluğuyla X (Twitter), Telegram, Instagram ve TikTok platformlarındaki etkileşimleri geliştiriyor; 2020 yılına damgasını vuran DOGE, 2021 yılının yıldızı SHIB, 2022 yılında öne çıkan PEPE ve geçen yılın favorisi BONK gibi sandık madeni paralarından esinlenerek sevilen sandık madeni paralarını bir araya getirmek için geliştirildi.

Piyasa değerini 30 ila 50 milyon dolara çıkaracak

İlk etapta birim fiyattaki iki sıfırın kısa sürede kaldırılması ve toplam piyasa değerinin 30 ila 50 milyon dolar arasına çıkarılması hedefiyle başlatılan proje, 200 bin lira piyasa değeri beklentisiyle geliştirildi. Uzun vadede 500 milyon dolar. Kripto para biriminin yanı sıra Web3 tabanlı transfer platformu da sunan Payu Coin; Ayrıca PayPal, Zelle, Venmo, Skrill, Enpara ve Beem gibi dijital cüzdanlarla entegre çalışarak prestijli para birimleriyle erişilebilirliği güçlendirdi. Ayrıca 350 farklı kripto cüzdanla uyumlu olan PayPayu platformu, kullanıcılara çeşitli kripto para birimleriyle işlem yapma esnekliği sunmayı başardı. Göğüs paralarının kripto ekosistemi nezdinde güvenilirliğini artırmak ve volatil piyasadaki riskleri azaltmak için harekete geçen geliştiricilerin ortaya koyduğu proje, göğüs paralarını bir araya getirme vizyonu için bir kilometre taşı olmayı başardı.

Meme, paraları ödeme aracına dönüştürecek

Belirli dönemlere damga vuran meme coinlerin performanslarını daha kalıcı ve stabil hale getirmeyi hedefleyen ve CoinMarketCap’te de listelenen Payu Coin, PayPayu uygulamasıyla meme coinlerin mobil ödeme sistemlerinde kullanımına yönelik testlerini de hızlandırdı. Böylelikle meme coinlerini günlük finansal ihtiyaçlarda kullanılabilecek bir dijital ödeme aracına dönüştürmeyi amaçlayan proje, 2024 yılı sonuna kadar 300 binin üzerinde kullanıcıya ve 50 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşmayı hedefliyor. Coin, stratejik hedefleri, token dağıtım şeması ve aşamalara ayrılan gelişim yol haritasıyla yatırımcılara öngörülebilirlik vaat ederek kriptonun benimsenmesine katkıda bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu