Haber

İstanbul’da oto hırsızlığı çetesi çökertildi, 7 kişi gözaltına alındı

İstanbul merkezli iki ilde eski model arabaları çalıp, şasi numaralarını değiştirip boyayıp satan oto hırsızlığı çetesinin 7 üyesi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Bağcılar, Bahçelievler, Esenler ve Güngören ilçeleri ile Bursa’da farklı tarihlerde 7 eski model otomobilin çalınmasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Ekipler, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek kimliklerini tespit ettikleri şüphelileri yakalamak için eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonlarda yakalanan Ü.E, OG, ME, TE, CE, KE ve BA’nın çaldıkları eski arabaların şasi numaralarını değiştirip boyayıp sattıkları belirlendi.

Şüphelilerden Ü.E.’nin olduğu belirlendi. OG 12, ME 6, TE 2 ve CE 2 olmak üzere 13 kabahat kaydı vardı.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan çalınan otomobiller polis ekipleri tarafından sahiplerine teslim edildi.

Araçları bulunan mağdurlar polise teşekkür etti

Çalınan aracının bir yıl sonra bulunarak kendisine teslim edilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Mustafa Yapan, polis ekiplerine teşekkür etti.

Hataylı olup İstanbul’da çalışırken arabasının çalındığını anlatan Yapıcı, “6 Şubat 2023 depreminde ailemin yanına gitmek için kalktım ve arabam yoktu. İlçeye gittim. Emniyet bana orada yardımcı oldular, eve döndüm, otobüs yok, uçak yok, hiçbir şekilde ailemin yanına gidemedim, bu şekilde.” “Mağdur edildim.” söz konusu.

Şükrü Murat Ateş, geçtiğimiz ay Bahçelievler’de arabasının evinin önünden çalındığını, hırsızların aracı boyayıp satmaya çalışırken polis tarafından yakalandığını belirterek, şöyle konuştu:

“4-5 saatlik kamera görüntüsünü incelemek 3 günümü aldı. Saniye saniye bakıyorsunuz. Personel çok emek veriyor. Allah’a şükür yakalıyorlar. Bunu yapanlar çok profesyonel ki bu da çok önemli. Bu işi her zaman yaptıkları anlamına geliyor.”

Çalınan aracını kurtaran Hıfzı Balkan, aracının oto tamirhanesinin önünden çalındığını belirterek, “Bir ay önce ben dükkanda çalışırken arabamı çaldılar. Aramızda sadece 5 metre var. Hırsız. Bu adamlar bu işin ustası. Aracımın şasi numarasını değiştirdiler. Arabamı değiştirip başkasına sattılar. Benim dışımda başka mağdurlar da var. Polise teşekkür ediyorum. Fedakarca çalıştılar, İstanbul gibi büyük bir metropolde araba bulmak kolay değil.” gibi konuştu.

Bu arada bazı araçların çalındığı anlar da güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde, arabayı çalmak için kapıyı açan hırsız, arabayı çalıştıramayınca itip gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu