Haber

Potada sessiz şampiyona Bursa’da başladı

BURSA (İGFA) –Bursa’da gençlik merkezli projeleri hayata geçiren ve gençleri sporun en az bir dalıyla buluşturmayı hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına desteğini sürdürüyor.

Uluslararası İşitme Engelliler Basketbol Federasyonu (DIBF) tarafından, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Eurocup Bursa 2023 Avrupa İşitme Engelliler Kulüpler Basketbol Şampiyonası, Almanya, İtalya, Ukrayna, Polonya, Litvanya’dan toplam 12 grubun katılımıyla Bursa’da başladı. Yunanistan ve Türkiye. 15-18 Kasım tarihleri ​​arasında Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi ve Gürsu Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşmalarda erkeklerde 7, kadınlarda 5 takım mücadele edecek. Bir üst tura çıkan takımlar son maçlarını 18 Kasım Cumartesi günü Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde oynayacak.

Şampiyonanın ilk maçında WKSN SWIT Wroclaw ile DSC Sesler İstanbul takımları karşı karşıya geldi. Rekabet dolu müsabakada sporcular tüm yeteneklerini sahaya yansıttı.

Uluslararası İşitme Engelliler Basketbol Federasyonu Organizasyon Komitesi Lideri ve Bursa Yıldırım İşitme Engelliler Kulübü yönetim kurulu üyesi Bülent Dursun, DİBF’nin 2020 yılında düzenlediği Avrupa kupası için başvuruda bulunduklarını ve inceleme sonucunda Bursa’nın tercih edildiğini söyledi. Pandemi nedeniyle ertelenen organizasyonun bu yıl yapıldığını hatırlatan Dursun, “Organizasyona en iyi şekilde hazırlandık. Desteklerinden dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, belediyelere, kamu kurumlarına, tüm destekçilerimize ve Bursa halkına teşekkür ediyorum. Sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu