Ekonomi

Ek zam yapılacak mı? Erdoğan’dan asgari ücret ve emeklilik mesajı

Emekli maaşlarına yapılan yüzde 25 zam sonrası ek zam bekleyen binlerce emekli gelişmeleri takip ediyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Kabine Toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , maaşlarla ilgili mesajlar verdi. Peki emeklilere ek zam yapılacak mı?

Erdoğan şunları söyledi:

“Kamu emekçilerinin büyük gecikmeyle akdedilen toplu iş sözleşmelerinde ortaya çıkan tablo, memur maaşlarında ek düzeltme yapılmasını gerektirdi. Bu kez daha önce yapılan taban ücret ve emekli aylıkları konusunda bir tedirginlik oluştu. Kamu işçisini ve memuru ortada bırakmadığımız gibi işçisinden emeklisine kadar kimsenin de kalıcı zarar görmesini istemiyoruz.

Katma bütçede önceliğimizi deprem bölgesinin hızla toparlanmasını sağlayacak projelere verdik. Vergi artışlarımızdan elde edeceğimiz geliri bu seviyede başka yerlere aktarmayı vicdanen kabul edemeyiz. Ancak bütçe gelirlerini artırma ve bütçe dışı kaynak sağlama çabalarımızın meyvelerini gördükçe mağdur olan herkesin gönlünü mutlaka kazanacağız. Bunu da fazla gecikmeden yılbaşına kadar tamamlamayı planlıyoruz.”

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı?

Depremin istihdam üzerindeki etkisinin en aza indirilmesi hedefiyle yola çıkan Cumhurbaşkanı, kısa çalışma ödeneği3 ay ödemesiz olarak uzatıldığını açıkladı.

haberlice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu