Haber

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı CHP’den ihraç kararı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu’nun (YDK) partiden ihraç kararına ilişkin açıklama yaptı.

Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Başarısız Kemal Bey 12 seçim kaybetti ama kendisinin kilit listeyle seçtiği YDK beni partiden ihraç ettirdi. CHP’nin Kemalist gömleğini çıkarmasını isteyen Sorosçular, 10 Aralıkçılar, Badem bıyıklılar ve HDP terör sevdalıları kendilerini çok sevindirdiler.

Kemalist ve Türkçü çizgisinden taviz vermeden yoluna devam edeceğini belirten Özcan, şunları kaydetti:

“Sorosçulara, FETÖ’cülere ve 10 Aralık’çılara teslim olan CHP yönetiminin ihraç edilmesi beni küçük düşürmez. Ben bu mevcut yönetimden başka bir şey beklemiyordum. Bugün beni, yarın diğerlerini ihraç ettiler. Atatürkçü kalmaya kararlı… Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu değerlerimiz.”

CHP YDK’nın parti genel merkezinde 1.5 saat süren toplantısında Tanju Özcan’ın belgelerinin de aralarında bulunduğu 3 belge görüşüldü.

YDK Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, CHP Yönetmeliği’nin “Kesin ihraç gerektiren parti suçları” başlıklı unsurunun “programa, tüzük kurallarına, kongreye, yetkili organların kararlarına ve grupları” ve “parti ve üyelikle üstlendikleri görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan tutum ve davranışlar”. “Bariyerleri” yakaladığı için kesin ihraç cezası verildiği belirtildi.

enezhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu