Haber

Avrupa Halter Şampiyonası’nda Altın Madalya Kazanan Muammer Şahin, Kayseri’de Karşılandı

Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nda 55 kilo koparmada 112 kiloyu kaldırarak altın madalya kazanan Kayserili sporcu Muammer Şahin, memleketinde görkemli bir törenle karşılandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde düzenlenen karşılama törenine İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Şube Müdürleri, İl Müdürlüğü çalışanları, sporcular ve basın mensupları katıldı. Karşılama töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı; “Kayserimiz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve sporun tüm paydaşları için sevinçli bir gün. Çünkü Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası’nda uzun yıllardır bu spora emek veren Muammer Şahin, Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon oluyor. 112 kilo koparmada ülkemiz sporuna ve şehrimizin sporuna büyük bir katkıdır.” Özellikle halter sporunun yükselişe geçtiği bu günlerde, önde gelen sporculuğuyla, disipliniyle ve kardeşliğiyle bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırdı. Ailesine, öğretmenlerine ve camiamıza hayırlı olsun. Çünkü böyle şampiyonlar kolay kolay gelmiyor. Büyük çabalar gösteriyor. Gece gündüz çalışarak, sakatlıklarla boğuşarak bu şampiyonlukları kazandı. “Muammer pes etmedi ve bu şampiyonluğu elde etti. Ne kadar emek verildiğini çok iyi gördüm. Sporcumuzu, antrenörünü ve ailesini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Avrupa Şampiyonu Muammer Şahin şunları söyledi; “18 yıllık Avrupa Şampiyonluğu mücadelesinin ardından şimdi evime dönüyorum. Çok zorlu yollardan geçtik. 2011 yılından bu yana Türkiye’yi uluslararası alanda temsil etmeye çalışıyorum. Halter gibi bir branşta bu zor. Çok sakatlıklar yaşadım. Ama asla pes etmedim. Bütün genç kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. “Asla pes etmemeleri gerektiğini söylemek istiyorum. Bu madalyayı Türkiye Cumhuriyeti’ne armağan ediyorum” dedi.

Kabakcı daha sonra milli sporcuyu makamında ağırlayarak kendisine çeşitli hediyeler takdim etti. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu