Haber

Antalya’da kuzenini öldüren kişi: ‘8 milyon lira alacaktım’

ANTALYA’da tartıştığı kuzeni Yusuf Altun’u (42) öldüren Tahsin Altun (43), “Kuzenimden 8 milyon lira alacaktım. Olay gecesi kuzenime şunu söylediğimde” dedi. olaya, ‘Bize paramızı verin’ diye cevap verdi, ‘Size ne para ne de kazanç var.’ Bunun üzerine “Silahla ateş ettim” dedi.

Olay, önceki gün saat 21.30 sıralarında Güneş Mahallesi 6045 Sokak üzerindeki boş arazide meydana geldi. İnşaat işiyle uğraşan 3 çocuk babası Yusuf Altun ile kuzeni Tahsin Altun, aralarındaki borç anlaşmazlığını konuşmak için bir araya geldi. İkili arasında tartışma çıktı ve bu sırada Tahsin Altun, Yusuf Altun’un göğsüne silahla ateş etti. Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese gruplar sevk edildi. Yusuf Altun’un vefat ettiği belirlendi. Olay yerine gelen Yusuf Altun’un ağabeyi Recep Altun (45), kardeşinin ölüm haberini duyunca fenalaştı. Ceset Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, kaçan şüpheli bir süre sonra Meydan Polis Merkezi’ne giderek teslim oldu.

‘FOREKS’TE TOPLANAN PARALARI HARCADI’

Tahsin Altun, polise verdiği ifadede, kuzeni Yusuf Altun’un inşaat işleriyle uğraştığını, alım satım yaptığını, bu amaçla oluşturulan para havuzuna çok sayıda kişinin para verdiğini söyledi. Havuzda 40 milyon liranın toplandığını belirten Altun, bazı alacaklıların kendisine gelerek, ‘Kuzenin bizim paramızı vermiyor, sen de işin içindesin. ‘Paramızı ödeyeceksiniz’ dedi. Bana da kuzenimden 8 milyon lira verilecekti. Olay gecesi kuzenime ‘Paramızı ver’ dediğimde ‘Senin ne paran ne de kazancın var’ cevabını verdi. Daha sonra silahla ateş ettim. “Toplanan parayı Forex’te harcadı” dedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen Altun tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu