Haber

YAĞMURDA EVE BASAN ENGELLİ KADINA POLİSİN ‘SIRTIMIZA TAŞIYALIM ÇIKARALIM’ TAVSİYESİ

ANTALYA’da şiddetli yağış sonrası yüzde 41 engelli Yeter Gezer (49) ile annesi polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Polisin sırtında taşıma teklifini reddeden Gezer, koluna girerek destek olan polisler tarafından su basan evden çıkarıldı.

Antalya’da meteorolojik uyarıların ardından beklenen yağış, öğle saatlerinde kent merkezinde etkili oldu. Akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle kent merkezinde çok sayıda yolda su birikintileri oluşurken, bazı araçlar yolda kaldı. Yağış nedeniyle apartmanların zemin katlarında ve iş yerlerinin bodrum katlarında su baskınları meydana geldi.

Muratpaşa ilçesi Yüksekalan Mahallesi 485 sokakta yer alan 4 katlı apartmanın bodrum katı sular altında kalırken, konutta oturan menisküs ameliyatı olan ve yüzde 41 engelli olan Kafi Gezer’in evini de su bastı. Gezer’e misafir olarak gelen anne, kızıyla birlikte evde mahsur kalırken durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

Polis ekipleri durumu itfaiye ekiplerine bildirirken, sular içindeki koltukta oturan engelli Yeter Gezer ve annesine güçlükle yardım edebilecekleri söylendi. ev. Nöbetçi eve gelen polis memuru, engelli Yeter Gezer’e, “Evde böyle suda kalma hastalanırsın, istersen seni sırtıma alıp sıcacık oturayım” teklifinde bulundu. takım arabamız” Kafi Gezer ve annesi, polis ekiplerine yük olmamak için teklifi kabul etmedi. Bir süre koltukta oturan Gezer ve annesi, daha sonra ısrarcı polis ekiplerinin desteğiyle konuttan ayrılmayı kabul etti.

Akrabasının evine gitti Polis ekiplerinin yardımıyla evden çıkarılan Kafi Gezer ve annesi, yakınlarda yaşayan akrabalarının yanına gitti. Gruplar, kadınları konuta ulaştırırken, itfaiye ekipleri de konuttaki suyun tahliye edilmesini bekledi.

“YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYORUM”

Şiddetli yağmur sonrası evinde engelli olan Kafi Gezer, “Yağmur başladı, o sırada gelmez diye sofrayı hazırlıyordum. Birden sel bastı, içeride mahsur kaldık. .Engelliydim dışarı çıkamadım ve hemen polis gruplarını aradım.Daha önce misafir olarak gelmişti sular dolduğunda şaşırdı.Ortada kaldık yalnız yaşıyorum. yapacak bir şey yok ne yapacağımı bilmiyorum evimden çıkıp kimseye gitmem evime döneceğim yetkililerden yardım istiyorum yüzde 41 engelli raporum var Ancak yardım alamıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu