Haber

TTB’den Bozdağ’a karikatürlü yanıt

Türk Tabipleri Birliği, “Ben şimdi Türk Tabipleri Birliğinin, siyasette olan bir kardeşiniz olarak tabiplerin hakkını savunduğuna şahit değilim” açıklamasını yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a yanıt verdi.

TTB’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Son bir yılda yürüttüğümüz #EmekBizimSözBizim eylem sürecine ilişkin ayrıntılı bilgileri sosyal medya hesaplarımızdan, internet sitemizden, çalışma raporumuzdan; bize inanmıyorsanız da emniyet güçlerinden edinebilirsiniz!” sözleri kullandı.

Ne olmuştu?

TTB Genel Lideri Prof. Şebnem Korur Fincancı, TSK’nin operasyonlarda kimyasal silah kullandığına dair iddianın tarafsız heyetlerce soruşturulması gerektiğini söylemişti. Sözleri üzerine iktidar tarafından hedef gösterilen Fincancı tutuklanarak cezaevine gönderildi ve hakkında 7,5 yıla kadar hapis istendi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da önceki gün Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’nun (TİHEK) tarafından düzenlenen “İnsan Hakları Kurulları Birinci Bölgesel Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, “TTB ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile ilgili çalışmanın da sonuna geldiğimizi ifade etmek isterim. Yakında bu çalışmayı da kamuoyumuzla paylaşacağız. Ben şimdi Türk Tabipleri Birliği’nin, siyasette olan bir kardeşiniz olarak tabiplerin hakkını savunduğuna şahit değilim. Sadece iktidarın zarar göreceği bir şey varsa orada iktidar zarar görsün diye, tabiplerin menfaati olsun diye değil” demişti.

İddialara nazaran, hükümetin TTB ve TMMOB üzere meslek örgütlerinin seçim yapısının değiştirmesi ve kurum isimlerinden Türk ibaresinin çıkarılması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu