Haber

TSYD’den ilkler gecesi

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye’de ilk kez “engelli sporcular” için düzenlenen ödül gecesinde 10 kategoride ödülleri verildi. Geceye spor camiasından ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Saran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin SARAN’ın desteğiyle S Sport’tan canlı yayınlanan törenin açılış konuşmasını yapan TSYD Genel Lideri Oğuz Tongsir, düzenlemenin değerine dikkat çekti.

Tongsir, TSYD Ailesi olarak böyle bir geceye ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını söyledi. Türkiye’de ilk kez düzenlenen böylesine özel bir geceye ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Yola çıkarken ‘Sporun Ötesi’ mottosunu seçtik. Bu sadece spor değil, bir azim, bir inanç, bir sabır… TSYD olarak biz, çok çalışan, alın teri döken, ülkesine bir madalya getirmek için canını ortaya koyan insanların engelli olduğuna inanmıyoruz. Bugün düğmeye bastık. Bu bir ilkti, bundan sonra her yıl klasik olarak düzenleyeceğiz. Bu ödül töreni her yıl yapılacak. Başta Petrol Ofisi ve Saran Grubu olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve tüm sponsorlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Törenin ana sponsoru Petrol Ofisi Küme CEO’su Mehmet ABBASOĞLU ve CMO’su Sinan Seha TÜRKSEVEN, Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla BENLİ, Hummel Türkiye ve Güney Bölgesi CFO’su Kerim Kıvanç AKSOY, Dalkılıç Spor Genel Müdürü Cihan AçıkGÖZ, AVEC Genel Müdürü Dave ÖZTAŞ, Radisson Hotel Cluster Türkiye Oteller Pazarlama Müdürü Yeşim DOĞUKAN ve Aslı BORAKAN, FONEX Kurumsal Bağlantı Lideri Kadir BIYIKLI, Fırat Life Style (Nature Vadi) Yönetim Kurulu Üyesi Bekir FIRAT, VESTEL Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı BADEM’i, Medicana Yürütme Kurulu Üyesi Oğuzhan CÜCÜ ve Türkiye Ulusal Paralimpik Komite Lideri Dr. Avcılık. Murat AKSU törende bir konuşma yaparak ödülleri takdim etti.

Törene ayrıca TFF Onursal Lideri Şenez ERZİK, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Spor Federasyonu Başkanı Kerim VURAL ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan ERKOÇ.

ÖDÜLLER

TSYD-Petrol Ofisi Manisiz Ödül Töreni’nde 10 kategoride ödüller verildi.

bir. YILIN MİLLİ TAKIMI: Golbol Kadın Milli Takımı
2. YILIN KADIN SPORCUSU ÖDÜLÜ:Sevda ALTUNOLUK (Golbol Kadın Milli Takım Kaptanı)
3. YILIN ERKEK SPORCUSU ÖDÜLÜ:Abdullah ÖZTÜRK: (Milli Para Masa Tenisçisi)
4. YILIN KOÇU ÖDÜLÜ: Osman ÇARKÇI (İşitme Engelli Erkek Voleybol Milli Takım Baş Antrenörü)
5. Azim ödülleri:Sevilay ÖZTÜRK – Sümeyya BOYACI (Paralimpik Yüzme Milli Takım Sporcuları)
6. YILIN FIRSAT SPORCUSU ÖDÜLÜ:Fatma Damla ALTIN ​​​​(Özel Sporcular Atletizm Milli Takım Sporcusu – Uzun Atlama) ve AYŞEGÜL PEHLİVANLAR (Paralimpik Atıcılık Milli Takım Sporcusu)
7. SADAKATİN İADESİ:Dilara ÇEVİK: (Özel Sporcular Atletizm Milli Takım Sporcusu – Yürüyüş), Emirhan AKÇAKOCA (Özel Sporcular Atletizm Milli Takım Sporcusu), Özel Sporcular Masa Tenisi Milli Takım Sporcuları Benay BALCI ve Merve PEKER)

8. Farkındalık Ödülü: AMPUTE FUTBOL MİLLİ TAKIMI
9. YAVUZ KOCAÖMER ÖZEL ÖDÜLÜ:Korhan YAMAÇ (Paralimpik Atıcılık Milli Takım Sporcusu)
10. SAĞLIK KAHRAMAN ÖDÜLÜ: Prof. Dr. Nevin ERGÜN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu