Haber

TEKİRDAĞ’DA SGK’TAN EYT YOĞUNLUĞU

Emeklilikte Sıkışanlar Kanunu’nun (EYT) Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından Tekirdağ ve ilçelerinde SGK binaları önünde uzun kuyruklar oluştu.

Sabah saatlerinden itibaren Tekirdağ SGK önünde kalabalık oluştu. Uzun kuyruklar oluşturan EYT’liler sıralarını alarak işlemlerini yaptırdı. EYT’nin ortaya çıkmasından çok mutlu olduklarını belirten Cem Saraç, “EYT üyesiyiz, 2018’den beri bekliyoruz. İnşallah geçti, şimdi başvuracağız, maaşımızı alacağız izniyle” dedi. Allah.” Yaş kısıtlamasının kaldırılmasıyla EYT’ye üye olan Şener Akbaş, “EYT’liyiz, burada bekliyoruz, dilekçemizi vereceğiz. Ondan sonra kısmet olursa emekli olacağız. çok kişiyle konuştum, birkaç kişiyi yemeğe çıkaracağız. 1 yıldır bekliyordum, çok beklemedim karşıma çıktı. “Yaşı çıkınca tam geldi” dedi. Umudumuz olmayan bir şeydi. Aniden ilan edilince karşımıza çıktı.”

Çerkezköy ilçesinde SGK binası önünde uzun kuyruklar oluştu. İşlem için gelen vatandaşlara sıra numaraları verildi. Yoğun kalabalık nedeniyle vatandaşlar 10’ar kişilik gruplar halinde içeri alınarak başvurularını yaptı. Sırada bekleyen Cüneyt Adıgüzel, “Sabah erkenden geldim. Yapabileceğimiz bir şey yok, beklemek zorunda kalacağız. Herkese iyi davranın” dedi.

koyulhisar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu