Ekonomi

Şişecam, Türk teknoloji şirketi ICRON’a yatırım yapma kararı aldı

Şişecam, Türk teknoloji şirketi ICRON’a yatırım yapma kararı aldı.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, “6 Haziran 2023 tarihinde imzalanan ve aynı tarihte kamuya açıklanan Niyet Mektubu çerçevesinde Türk teknoloji şirketi ICRON ile görüşmeler devam etmektedir. Yönetim Kurulumuz’un 23 Ekim 2023 tarihli kararı doğrultusunda sonuçlandırılmıştır.” “Şirketimizin yüzde 100 iştiraki olan Şişecam Investment BV’nin ICRON’a ortak olması önerildi. İlgili karar çerçevesinde Şişecam Investment BV ile ICRON arasında Sermaye Artırımına Katılım Yoluyla Hisse Alım Sözleşmesi imzalandı. 23 Ekim 2023.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, imzalanan anlaşma kapsamında Şişecam Investment BV’nin, kademeli olarak yapılacak yatırımlarla ICRON’a yüzde 15,66 oranında başlangıç ​​ortaklığı, yüzde 33,09 oranında nihai ortaklık sağlayacağı ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

“Anlaşma, Şişecam Investment BV’nin gelecekte ICRON’daki toplam payını yüzde 49’a kadar çıkarmasını sağlayacak satın alma opsiyonu hakkını içeriyor. Söz konusu katılımın gerçekleşmesi, Rekabet Kurulu’nun iznine ve diğer kapanış koşullarının tamamlanmasına bağlı. İddiaya ilişkin “Yeni bir gelişme yaşandığında ilgili mevzuat çerçevesinde kamuoyuyla paylaşılacak, ilgili basın duyurusu kamuoyunun dikkatine sunulacaktır. Bu beyan ile beyanımızın İngilizce tercümesi arasında farklılık olması halinde Türkçe beyan esas alınacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu