Teknoloji

Opel Crossland Gidiyor, “Frontera” Geliyor: İşte Dünyada İlk Kez Türkiye’de Tanıtılacak Otomobilin İlk Fotoğrafları

2017 yılında bir dönem Opel tanınan model oldu Meriva’nınyer değiştirmek Kavşak ile dolduracağını duyurdu. 2020 yılında araç makyajlanırken ismindeki X ibaresi kaldırıldı ve modelin adı Crossland oldu. Artık aracın ismi tamamen değişiyor.

Crossland’ın adı Frontera oluyor

Bu yıl tanıtılması bekleniyor kamufle görselleri 2017 yılında tanıtılan yeni nesil Crossland’ın adı Frontera olacak. Bu isim bazı takipçilerimize tanıdık gelebilir çünkü Opel’in 1991-2004 yılları arasında Frontera adında bir off-road modeli vardı. Alman markanın bu ismi tozlu raflardan kaldırmasının bir nedeni var.

Yeni CepheHer ne kadar bu görüntülerden her ne kadar detayları tam olarak anlaşılamasa da araç köşeli hatlara sahip. Bir SUV olacak görülür. Aracın omurgasının ve teknolojilerinin Citroen C3 Aircross ile benzer olması bekleniyor. Birden fazla firmanın aynı çatı altında çalıştığı göz önüne alındığında bu durum pek de şaşırtıcı değil.

Türkiye’de tanıtılacak!

Gazeteci Emre Özpeynirci’nin paylaştığı bilgiye göre Open Frontera Dünyada ilk kez Türkiye’de Lansmanda sahne alacak. Bu lansmanın yılın 2. çeyreğinde olacağı söyleniyor.

Alınan açıklamalara göre Opel, “yeni ve cesur tasarım felsefesi” ön bölgede onu da kullanacaktır. Bu modelle birlikte Opel’in yeni Blitz logosu da ilk kez kullanılacak. Aracın tamamen elektrikli versiyonunu da görmek mümkün olacak. Opel’in CEO’su Florian Huettl, “Fronera ismi yeni SUV’umuza çok yakıştı. Yeni modelimiz karakteriyle dikkat çekecek ve pazarın tam ortasında yer alacak.diyor hem aracın adını hem de firmanın araçtan beklentilerini anlatıyor.

Opel, Cephebununla ilgili detayları ve aracın görsellerini önümüzdeki haftalarda paylaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu