Haber

Murat Kurum: Her birimiz İstanbul’a entegre olup kültürümüzü yaşatacağız

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, “Hepimiz İstanbul’la bütünleşeceğiz, kültürümüzü yaşatacağız.”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece’de Caferi Derneği’ni ziyaret etti. Türk Caferi Lideri Selahattin Özgündüz ve Caferi-Der Lideri Hasan Babür tarafından karşılanan kurum, ilk olarak Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

“Hem İstanbul’a entegre olacağız hem de kültürümüzü yaşayacağız”

İstanbul’un bütün Anadolu ve Trakya’yı kucakladığını belirten Murat Kurum, “İstanbul, gönül coğrafyamızdan Kafkaslar’dan Balkanlar’a göç etmiş kardeşlerimize yuva olmuş bir şehir. Ve bu şehirde. hepimiz hemşeriyiz, buranın akrabası insanlarız. Bu, geldiğimiz toprakları unuttuğumuz anlamına gelmiyor.” “Hepimiz İstanbul’la bütünleşeceğiz, kültürümüzü doyasıya yaşayacağız” dedi.

“Bu çeşitlilik İstanbul kültürünü yok etmiyor”

İstanbul’un farklı renk, ton ve özelliklerden oluştuğunu ve bu uyum nedeniyle kimsenin kınanamayacağını, ötekileştirilemeyeceğini belirten Kurum, konuşmasına şöyle devam etti: “Kimse endişelenmesin, bu çeşitlilik İstanbul’un kültürünü yok etmez. tam tersine kültürümüzü zenginleştiriyor, daha dinamik ve verimli hale getiriyor.”

“Hiç kimse inancından ve inancını yaşamasından dolayı kısıtlanamaz.”

İstanbul’u dini özgürlüklerin sonuna kadar yaşanması gereken bir şehir olarak tanımlayan Murat Kurum, “Aksi bir durum İstanbul’u boğar ve şehrimizi yaşanmaz hale getirir. Fetihten önce İstanbul bir zalimin elinde nefes alamaz hale gelmişti. Ve Fatih Sultan Mehmet şehre girer girmez herkese inancını özgürce yaşama özgürlüğü vaat etmiş ve orada yaşayan halka da bunun güvencesini vermiş, bunun üzerine halk Fatih Sultan Mehmet’i kucaklamış ve onları kurtardığı için şükran duymuştur. Bu anlayışın mirasçısı olarak hiç kimsenin inancından ve inancını yaşamasından dolayı kısıtlanamayacağını söylüyoruz. “Milletimiz inancını doyasıya, huzur içinde, korkusuzca yaşamalıdır. Bu anlayışla herkese eşit davranacağız ve belediye hizmetlerinde adil olacağız” dedi.

“Dedikodu yaratmayacak bir iş yapacağız”

İstanbul’un havasını her zaman birlikte soluduklarını belirten Kurum, “Hepimiz İstanbul’da hayat buluyoruz, İstanbul’a hayat katıyoruz. Sevinçlerimiz, acılarımız aynı. Sorunlarımız, sıkıntılarımız aynı. İstanbul’da hayat Her geçen gün büyüyen; günümüzde gerekli alt ve üst yapı çalışmalarının yürütülememesi nedeniyle giderek zorlaşıyor. Bu zorlukların ve zorlukların üstesinden tecrübemiz, bilgimiz ve sizlerle birlikte geleceğiz. Gürültü yaratmayacak bir iş yapacağız. Bu bizim işimiz” dedi.

“Derneğimiz, davamız, işimiz İstanbul”

Hizmet anlayışında kimseyi ötekileştirmeyeceklerini belirten Kurum, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bizim derdimiz, davamız, işimiz İstanbul olacak, İstanbul halkına hizmet edecek. Herkes eşit belediyecilik hizmeti alacak. Hayır toplumsal kesim, sosyal, kültürel ve dini yapı ikinci planda kalacaktır.” İstanbul’da yaşayan herkesi kardeş olarak gördüklerini belirterek, Hazreti Ali’nin sözlerini hatırlatarak, “İnsanlar iki sınıftır. Birincisi din kardeşinizdir. İkincisi kardeşinizdir. Hepsine adaletli olun, adaletli davranın. Ne olursa olsun adaletten vazgeçmeyin” diyen Murat Kurum, “Herkes bizim biricikliğimizdir, özümüzdür, canımızdır” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu