Haber

Lavrov: Brıcs, Çok Taraflı Diplomasinin Hakiki Bir Örneği

Dördüncü Milletlerarası Belediye BRICS+ Forumu’na görüntü iletisi gönderen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 24 Kasım 2022. (Rusya Dışişleri Bakanlığı basın açıklaması)

Lavrov, “BRICS, gezegenin farklı bölgelerini temsil eden kültür ve uygarlıkların sinerjisini somutlaştırıyor” tabirlerini kullandı.

MOSKOVA, 25 Kasım (Xinhua) — Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Perşembe günü yaptığı açıklamada Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS’in “21. yüzyılın gerçeklerini karşılayan hakiki bir çok taraflı diplomasi örneği” olduğunu söyledi.

Dördüncü Memleketler arası Belediye BRICS+ Forumu’na görüntü iletisi gönderen Lavrov, “BRICS, gezegenin farklı bölgelerini temsil eden kültür ve uygarlıkların sinerjisini somutlaştırıyor” sözlerini kullandı.

Lavrov, BRICS+ çerçevesinin eşitlik, karşılıklı hürmet ve adaleti temel aldığını belirtti.

Lavrov, “Günümüzün sayısız sorununa yanıtların… ancak kolektif şekilde, çıkarlar dengesi ve genel kabul görmüş uluslararası hukuk normları temel alınarak bulunabileceği açıktır” diye ekledi.

Rusya’nın ikinci en büyük kenti olan St. Petersburg’da düzenlenen Dördüncü Memleketler arası Belediye BRICS+ Forumu Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu