Haber

Laos’ta Tayfun Talim için hazırlık çağrısı

VİYANA, 18 Temmuz (Xinhua) — Laos’taki meteoroloji yetkilileri, halkı Talim Tayfunu’nun olası etkilerine karşı hazırlamaya çağırdı. Laos üzerinden geçecek Talim Tayfunu’nun ülkenin orta ve güney eyaletlerine şiddetli yağmur ve fırtına getirmesi bekleniyor.

Laos Doğal Kaynaklar ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Meteoroloji ve Su Bilimleri İdaresi Pazartesi günü bir uyarı yayınlayarak halka konutlarını ve mülklerini korumak için gerekli önlemleri almalarını tavsiye etti.

Pazartesi sabahı prestiji saatte 130 kilometre hızla prestiji Çin’in güneyindeki ada eyaleti Hainan’a yaklaşan Tayfun Talim’in batıya doğru ilerlemeye devam etmesi ve Salı günü Vietnam’ın kuzeyine karaya ulaşması bekleniyor.

Tayfunun Laos üzerinden geçerken, Bolikhamxay, Khammouane, Savannakhet, Champasak, Saravan, Sekong ve Attapeu eyaletleri de dahil olmak üzere orta ve güney bölgelerde kuvvetli muson rüzgarlarının yanı sıra gök gürültülü fırtına, şimşek ve şiddetli yağış getirmesi bekleniyor.

Laos Meteoroloji Ofisi, ülke çapındaki insanları en son hava durumu raporlarından haberdar olmaları ve güvenliklerini sağlamak ve mülklerini korumak için gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı.

payashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu