Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi Çat Kapı Tiyatrosu ile Bu Yıl 75 Bin Öğrenciye Ulaşacak

KONYA BÜYÜKŞEHİR BÜYÜKŞEHİR ÇAT KAPI TİYATROSU İLE BU YIL 75 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAK

 

Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu Projesi kapsamında 31 ilçedeki öğrencilere yönelik düzenlenen “Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu”, çocuklarda çeşitli konularda farkındalık yaratıyor. Proje kapsamında bu yıl 31 ilçedeki 1.250 okulda yaklaşık 75 bin 4’üncü ve 5’inci sınıf öğrencisine 6 bin 400 tiyatro gösterisi ve 80 bin dergi dağıtılacak.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Medeniyet Okulu Projesi ile 31 ilçede öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Her yıl taşınabilir gruplarla öğrencileri farklı konularda bilgilendiren Konya Büyükşehir Belediyesi Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu, bu yıl da 6 taşınabilir ekiple “Doğal Afetler: Deprem” konusunda hizmet vererek öğrencilerde farkındalık yaratıyor.

Öğrencileri eğlendiren ve bilgilendiren “Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu” kapsamında 31 ilçedeki 1.250 okulda yaklaşık 75 bin ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 1. sınıf öğrencisine 6.400 tiyatro oyunu ve 80 bin dergi dağıtılacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen projenin başlangıcından bu yana geçen 8 eğitim-öğretim yılında 31 ilçedeki ilk ve ortaokullarda 550 bin öğrenciye 150 bin “Çatı Kapısı Sınıf Tiyatrosu” gösterisi sahnelendi.

Bu süreçte 46 bahisin işlendiği proje kapsamında 3 milyon 28 bin dergi dağıtıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu