Haber

Kayseri Talas’ta çocuklara çifte tatil

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Bu yıl Ramazan Bayramı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın aynı güne denk gelmesiyle Kayseri’nin Talas Belediyesi, çocuklara farklı bir bayram coşkusu yaşatmak için kolları sıvadı. Çocuklara özel çocuk şenliği programı düzenlendi.

Talas Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek etkinlikte hem çocuklar hem de yetişkinler eğlenceli aktivitelerle keyifli bir tatil geçirdiler.

Şişme oyun setlerinin yüklendiği düzenlemede çocuklar balon futbolundan voleybola, bilek güreşinden okçuluk ve badmintona kadar birçok farklı oyunla eğlenceli vakit geçirdiler. Öğle saatlerinden itibaren alana gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, çocuklar ve aileleriyle sohbet ederken Türk Bayrakları dağıtarak bayram sevincine ortak oldu.

“ÖĞRENCİLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR”

Kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra sözlerine Ramazan Bayramı’nı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak başlayan Önder Yalçın, “TBMM 103 yıl önce açıldı. O günden bugüne kadar daha fazla minnet ve onur duyamayız. Devletin bölünmez bütünlüğü için ne söylersek söyleyelim, ne denersek deneyelim yetmez. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir üyesi olmaktan gurur duyuyoruz. Hepinize saygılarımı sunuyor, değerli yavrularımızın gözlerinden öpüyorum. Bütün çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti nice asırlardaki yerini alsın.” söz konusu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Yüce Allah Türk Bayrağımızın altında uzun yıllar yaşamayı nasip etsin. Başkentimiz Ankara, ay yıldızlı Türk Bayrağımız olmazsa olmazımızdır. Gelin hep birlikte bayraklarımızı dalgalandıralım.” dedi.

Akşama kadar devam eden etkinlikte çocuklara pamuk şeker, pasta ve su ikram edildi. Vosvos araçları da programa renk kattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu