Haber

İsa Messi Şahin: Bölgede yeterli inşaat yok, depremzedeleri zorlu bir kış bekliyor

SAADET Partisi Kümelenme Genel Başkan Yardımcısı ve Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili İsa Messi Şahin, partisinin ‘Deprem Gözlem Raporu’nu açıklayarak, “Bölgede yeterli inşaatın olmadığını, TOKİ inşaatlarının da yeterli düzeyde olmadığını gördük.”

Gelecek Partisi üyesi İsa Messi Şahin, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerden 9’unda incelemeler yaptıklarını belirten Şahin, “Bu ziyaretlerimizden amacımız siyasi çıkar sağlamak ya da hükümeti köşeye sıkıştırmak değil. Amacımız sorunları tespit etmektir. , ilgili kurumlara ileterek sorunların çözümüne katkı sağlıyoruz. Şehirlerimizin sorunlarını bizzat yakından takip ettik.” . Bölgede yeterli inşaatın olmadığını gördük. TOKİ inşaatlarının yeterli düzeyde olmadığını gördük. Hükümetin açıkladığı gibi 180 bin konut yapıldığını görmedik. 180 binin üzerinde konuta ihtiyaç var. Bölgede ciddi bir barınma ve barınma sorunu var. Depremzedeler için zorlu bir kıştı, hatta “Sert kışlar bizi bekliyor” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şahin, Gelecek Partisi’nden 3 milletvekilinin AK Parti’ye geçeceği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

haber-guneysinir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu