Yaşam

Fazıl Say ile 3 yıllık evliliğini bitiren Ece Dağıtsan: Bize böyle bir son yazmam lazımdı

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, 2019 yılında piyanist Ece Dağıstan ile İtalya’nın Milano kentinde nikah masasına oturdu. Evliliklerini gözlerden uzak yaşayan çift, dün tek celsede boşandı. Adliyeye el ele gelen ikili, toplumsal medya hesaplarından duygusal paylaşımlar yaptı.

DAĞISTAN: ÇOK HOŞTU, HEPSİ HİKAYEYDİ

Instagram hesabından içinde Say ile fotoğrafının olduğunu bir kutunun fotoğrafını paylaşan Dağıstan, “Hikayenin içinde birinci görüşte aşk vardı, yıllarca hayalini kurmak vardı, uzun yıllar bekleyip denemek, yanılmak tekrar denemek vardı. Dinlemek vardı, eğlenmek, ağlamak, saçmalamak vardı. Şaşırtmak vardı, öğrenmek, öğretmek, el ele yürümeyi istemek , korumak, kıyamamak, saçını taramak vardı, tam kızacakken gülmek vardı… Tüm anılarımızı cam kutularda saklamak vardı. Elimden gelenin daha düzgününü becermeyi istemem vardı ancak kendime tutmak zorunda olduğum tek kelamım vardı, o sebeple bize bu türlü bir son yazmam lazımdı. Çok hoştu, hepsi hikayeydi” ifadelerini kullandı.

SAY: ADLİYEYE EL ELE GELDİK, EL ELE ÇIKTIK

Adliyeden Dağıstan ile el ele çıktığı bir fotoğrafı paylaşan Fazıl Say ise şu ifadeleri kullandı: “Çok üzgünüm, eşim Ece ile evliliğimizi bugün sonlandırdık. Beykoz Adliye binasına el ele girdik, el ele çıktık Ece ile. Anılarımızı, anılarımızı, tüm hoş öykülerimizi, seslerimizi, en âlâ halde anacağım her vakit. Sevgi, aşk, emek, bağlılık ve şefkat dolu 7 yıllık bir sevgililik. Ben biliyorum. Dostlarım biliyor. Güç ve makus bir dünyada, iki insan ezilebiliyor yüklerin altında, deva bulamıyor tedavi etmeye, “bir ve iki birey arasında” bocalıyor, Bazen sıkıntılara yeniliyor, imkan olamıyor bir çıkışa, hem “her şeye”, hem de “hiç bir şeye” yol alan ömürlerimizde.”

“İki insan da keyifli olsun, Ece keyifli olsun. Ece daima âlâ olsun. Bu türlü daha uygun tahminen. Yeni bir “büyük” sayfa açılıyor “büyük dönem” başlıyor artık yalnız hayatımda. Düzgün bir güzergah çizerek, düzgüne yol almak istediğim, kendi ömrüme sahip çıkacağım, sıhhatime, müziğe ve her şeye. Dostlarımla, Hepimiz üzgünüz bugün. Sevgiyle, hürmetle. Samimiyetle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu