Haber

Fahrettin Koca’nın hastanesine devletten 5.9 milyon lira destek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurduğu Medipol Hastanesi’nin, Koca’nın bakanlık koltuğuna oturmasının ardından destek kapsamına alındığı öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Murat Emir’in sorusunu yanıtlayan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Medipol Hastanesi’ne bugüne kadar 5,9 milyon TL destek sağlandığını açıkladı. Bakan Bolat, Turquality Destek Programı kapsamında sağlık turizminde markalaşma potansiyeli bulunan Medipol Hastanesi’nin 27 Kasım 2019 tarihinde marka destek programına dahil edildiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca’nın Temmuz 2018’de göreve başladığını hatırlatan CHP’li Buyruk, “AKP’li bakanların, genel müdürlerin ve bürokratların neredeyse tamamı göreve gelir gelmez kendi şirketlerine gelir sağlamanın yollarını buluyor. İhale ve işlerin alındığını söylediğimizde bize tepki gösteriyorlar. Ticaret Bakanı’nın cevabından da şunu anlıyoruz; “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın göreve gelir gelmez yaptığı ilk iş, kurduğu hastaneye destek sağlamanın yollarını aramaya başlamak oldu” dedi.

‘DERHAL SORUŞTURULMASI GEREKİYOR’

2019’dan bu yana sağlanan 5,9 milyon TL’lik yardımın daha da arttığının söylenebileceğini belirten Buyruk, “Bir bakanın, bakanlık koltuğunu kullanarak kendi hastanesine milyonlarca TL yardım sağlaması kesinlikle kabul edilemez” dedi. Bu desteğin olup olmadığı ilgili kurumlarca derhal araştırılacaktır.” tartışılmalıdır. Öte yandan Ticaret Bakanı, destekten toplam 13 sağlık turizmi sektörü markasının yararlandığını ancak bu destekten kimlerin yararlandığına ilişkin sorumuzu yanıtsız bıraktığını söyledi. “Ticaret Bakanımızı şeffaf olmaya ve milyonlarca TL’lik desteğin kimlere verildiğini açıklamaya davet ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu