Haber

Deprem Bölgesinden Sevk Edilen 89 Kişi: Uçak Ambulansıyla Ankara’ya Sevk Edilen Depremzedelerin Listesi

6 Şubat 2023 günü saat 04.17’de meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından ülke genelinde yardım çalışmaları sürüyor. Depremin meydana geldiği 10 ilde büyük enkaz oluşurken, arama kurtarma ekipleri gece gündüz çalışıyor. Olağanüstü hal ilan edilen deprem bölgelerinden kurtarılan depremzedelerden bir kısmı ambulans uçakla Ankara’ya gönderildi. İşte Ankara’ya gönderilen depremzedelerin listesi…

Kaynak:https://www.instagram.com/p/CoXPkmLIs…

Merkezi Kahramanmaraş olan 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından hastanelerin yıkılması nedeniyle yaralılar enkazdan çıkarılarak başkente sevk edildi.

Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana’yı etkisi altına alan Cumhuriyet tarihinin en büyük şokundan kurtarılan 89 kişi Ankara’ya sevk edildi.

Yaralıları taşıyan hava ambulansları Esenboğa Havalimanı’na indi. Hastaların çoğu Etlik Kent Hastanesi’nde tedaviye başlandı.

Uçak Ambulansı ile Ankara’ya Sevk Edilen Depremzedelerin Listesi

89 kişi Ankara’ya sevk edildi.

Yaralılardan bir kısmı İstanbul’a sevk edildi. Birçok farklı hastaneye sevk edilen depremzedelerin tedavileri devam ediyor.

Yaralılardan 11’i Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde, 10’u Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 8’i Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ona bağlı Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde, 6’sı sevk edildi Bunlardan 5’i Legal Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, 5’i ise Acıbadem Maslak Hastanesi’ne sevk edildi.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi ve Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen vatandaşların tedavisi sürüyor.

kas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu