Teknoloji

Denize Düşen iPhone Bir Buçuk Yıl Sonra Sahibine Çalışır Halde Geri Döndü

39 yaşındaki Clare Atfield, bir yıldan uzun bir mühlet öncesinde iPhone 8 Plus modelini denize düşürmüştü. Tam olarak 460 gün sonra karaya vuran telefon büsbütün çalışır halde diğer bir kişi tarafından bulundu ve Atfield’a teslim edildi.

Clare Atfield, geçtiğimiz yıl kürek sörfü yapmak için açılmıştı ancak iPhone 8 Plus telefonunu denize düşürmüştü.

4 Ağustos 2021’de telefon sörf tahtasından düştü ve dalgaların ortasına karıştıktan çok sonra boynundaki kordondan kaydığını fark etti. Su geçirmez bir telefon çantasına sıkıştırılmıştı ancak Bayan Atfield telefonu bir daha görmeyi beklemiyordu.

Telefonun denize düştüğü yerin yakınlarında bir köpek bakıcısı, tam 460 gün sonra karaya vuran telefonu buldu ve sahibine teslim etti.

iPhone 8 Plus telefonunu bir daha görmeyi beklemeyen Clare, büsbütün çalışır durumdaki aygıtın kendisine ulaşmasıyla şaşkına döndü. Su geçirmez bir kılıfta olması nedeniyle yalnızca şarja takılarak kendisine gelen aygıtta hiçbir sorun olmaması da dikkatleri çekti.

Telefonun koyulduğu su geçirmez kılıfta Clare Atfield’in bazı kimlik kartları da yer alıyordu. Bu nedenle telefonun kendisine ulaşması kolay oldu.

Mucizevi bir şekilde, telefon hala çalışır durumdaydı ve Bayan Atfield o zamandan beri telefonu değiştirirken, uzun süredir sonsuza dek kayıp olduğunu düşündüğü değerli fotoğrafları ve anıları kurtarmayı başardı. 

Clare, ‘Hala çalışıyor olması çılgınca lakin eksiksiz çalışıyor’  dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu