Ekonomi

Çimento sektörü de indirim kampanyasına destek veriyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Cumhuriyetimizin 100. yılında milletimizin ve devletimizin yanındayız” indirim kampanyasına çimento sektörünün de dahil olduğunu belirterek, “Türkiye Çimento Sanayicileri Derneği yönetimi ve üye kuruluşları olarak Söz konusu fiyat indirimi kampanyasını bu çerçevede en azından 31 Mart’ta destekliyoruz.” 2024 yılına kadar geçerli olmak üzere fiyatları artırmama ve en kısa sürede indirim yapma sözü verdiler.” İfadesini kullandı.

Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Çimento Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adil Sani Konukoğlu ile görüştüklerini belirterek, beraberindeki Yönetim Kurulu heyeti bugün İstanbul’da.

Gün boyunca çeşitli sektörlerin başkanları ve temsilcileriyle toplantılar gerçekleştirdiklerini belirten Bolat, şöyle konuştu:

“Biz de kendilerine ‘Cumhuriyetimizin 100. yılında milletimizin ve devletimizin yanındayız’ başlıklı fiyat indirimi kampanyasına destek olma davetimizi ilettik. Türkiye Çimento Sanayicileri Derneği yönetimi ve üye kuruluşları olarak söz konusu kampanyayı destekliyoruz. Fiyat indirimi kampanyası ve bu çerçevede en az 31 Mart 2024 tarihine kadar geçerlidir. “En kısa sürede fiyatları artırmayacaklarını ve düşüreceklerini taahhüt ettiler. Onlara teşekkür ediyoruz. İnşaat sektörü için umut veren bu gelişmenin, inşaat sektörünün diğer alt sektörlerindeki kurum ve kuruluşlar tarafından da benimsenmesi gerekiyor.”

Bolat, bu gelişmelerin ülke ekonomisi ve tüketici açısından güzel sonuçlar doğurması ve fiyat indirimlerinin hızla yayılmasını sağlamak için gelişmeleri kararlılıkla takip etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu