Haber

Bol’ca Futbol’a teknik direktör Recep Çetin konuk oldu

RECEP ÇETİN”FİŞEĞİ İÇERİ KİM SOKTUYSA MAHPUS CEZASI VERİLMESİ LAZIM”

D Smart’ta yayınlanan Bol’ca Futbol programına bu hafta teknik yönetici ve Beşiktaş’ın eski kaptanlarından Recep Çetin konuk oldu.

Recep Çetin, “Özellikle geçen sene oynanan Ajax maçında iki kadronun ortasında koşu aralıklarındaki farkı gördük. Demek ki bizim gruplar daha yavaş futbol oynuyor. Çok sık sakatlanmalar yaşanıyor. Futbolcuların küçük yaştan itibaren düşmeyi, kalkmayı öğrenmesi lazım. Herkes futbolcu olamaz. Her insanın kendi yapısına nazaran farklı spor branşlarını seçmesi lazım. Biz kendi egolarımızı çocuklarımızın üzerinde tatmin etmeye çalıştığımız için, çocuklar farklı yönlendirmeler nedeniyle başarılı olamıyorlar. Gençlerimizi yanlışsız branşlara yönlendirmemiz gerekiyor.” dedi.

Göztepe – Altay maçında çıkan olayları yorumlayan Recep Çetin, “Caydırıcı cezalar verilmediği sürece bu olayların önüne geçmek çok güç. Ankaragücü – Beşiktaş maçında alana giren taraftarı durdurduğu için Josef de Souza’ya ceza verildi. Taraftara ceza verilmedi. Federasyonun kime ceza verileceğiyle ilgili karar vermesi lazım. Futbol Federasyonu’nda futbolu bilmeyenler vazife yapıyor. İşaret fişeğini içeri kim soktuysa mahpus cezası vermek gerekiyor. Çok büyük önlemler ve cezalar alınması gerekir. Kimin ihmali varsa yargılanması lazım.” diye konuştu.

Recep Çetin’in Muhteşem Lig değerlendirmesi ise şöyle:

“Fenerbahçe’nin takımı düzgün, Galatasaray da toparlandı. Fenerbahçe ve Galatasaray ulusal orta verilmesi, biraz daha ortayı açabilirdi. Jorge Jesus yıldız oyuncuları nasıl yönetim edeceğini biliyor. Fenerbahçe ve Başakşehir ligdeki en uygun yerli oyunculara sahip. Trabzonspor tıpkı takımda çok değişikliğe gitmedi fakat sistemini oturtamadı. Trabzonspor geçen dönemin son kısmında de bir düşüş içindeydi. Ancak yeniden de bu yılki yarışın içinde Trabzonspor olacaktır. Beşiktaş’ta ise oyun içinde inişler ve çıkışlar gösteriyor. Maçların son kısmında kadroda besbelli bir düşüş oluyor. Ghezzal’ın eksikliği çok değerli. Beşiktaş’ın en büyük sorunu savunması.” dedi.

Recep Çetin Dünya Kupası ile ilgili olarak ise:

“Dünya Kupası’nda favorim Brezilya. Fransa da iyi oynuyor. Aradan bir Afrika takımı çıkabileceğini düşünüyorum. Sürpriz sonuçlar alınıyor. İspanya genç bir takım ile oynuyor. Ama çok başarılı buluyorum İspanya Milli Takımı’nı. Belçika’da kulüplerinde iyi oynayan yıldız oyuncular, mili takımda varlık gösteremiyor. Takım olamıyorlar. Belçika’nın kadrosu çok kaliteli ama takım değil.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu