Haber

BİSU başvurusu konkordato ilan etti, bayi temsilcileri adliye önünde toplandı

SU sipariş sürecini dijitalleştiren ve farklı markaları tek uygulamada buluşturan BiSU uygulamasının konkordato ilan ettiği bilgisini alan bayi temsilcileri, İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı. Bayi temsilcileri, “Muhatap bulamıyoruz. O kadar kişinin mağduruyuz. Kaçmalarından korkuyoruz” dediler.

Türkiye’nin birçok ilinde birçok damacana markasının distribütörlüğünü yapan BİSU uygulamasının konkordato ilan ettiği haberini alan bayi temsilcileri, saat 23.00 sıralarında Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı. Yanlışlık ilanı vermek amacıyla adliyeye gelen 50 bayi temsilcisi, gece saatlerinde suç duyurusunda bulunamayacaklarının öğrenilmesi üzerine ifade vererek olaysız dağıldı.

“İLETİŞİM BULAMADIK, MAĞDUR OLDUK”

Bayi sahibi Kürşat Karayılan yaşadıkları sorunu anlatarak, “BİSU Tektuş firmasına bağlı şubeleriz. Bizi franchise ücretlerimizi alarak dolandırdılar ve şimdi 2-3 aydır faturalarımızı ödemeyen bir firma oldular. Konkordato ilan ettiklerini söylüyorlar, bizi dolandırmaya çalıştılar, kendilerine hiçbir şekilde muhatap olmadık, “Bulamıyoruz. Bu kadar insanın mağduruyuz” dedi.

Şube sahiplerinin telef olduğunu belirten Kürşat Karayılan, “Şubenin en büyük zararı 1 milyon TL. Bunun karşılanmasını istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu