Haber

Bir Gazetecinin Gözünden Adıyaman’da Yaşananlar: “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gözleri Doldu”

Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman ziyareti sırasında yaşanan protesto ve saldırıları yakından takip eden ANKA Muhabiri Tamer Arda Erşin, gördüklerini sosyal medya hesabından anlattı.

Erşin, Kılıçdaroğlu’nun mezarlıkta kendisine, ‘Bu Fatiha okumayı bilmiyor, neden ona Fatiha okuttun?’ Yansımadan sonra gözlerinin yaşlarla dolduğunu söyledi.

İşte Gazeteci Tamer Arda Erşin’in Adıyaman’da yaşananlara ilişkin açıklamaları ve tepkileri:

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünkü Adıyaman gezisinden… Mezarlıktaki vatandaşların normal tepkisi provokasyona çevrildi. Mezarına kim çok kişiyle gelse böyle acı bir tepki verirdi, bu provokatörlere zemin hazırladı.”

“Mezarlıkta Ensar, Tügva ve Hüda Par’cılar vardı ve bu zemini bekliyorlardı. Öte yandan Kılıçdaroğlu’na ilgi nedeniyle izdiham yaşandı, tepki gösterenler kadar taraftar da vardı. Ziyaret mezara kesinlikle kışkırtıldı.”

“Daha önce fotoğraf istendi, ziyaretten sonra bırakıldı ve çıkışta provokatörler devreye girdi. Konvoya yönelik saldırı tamamen organize edildi, hatta saldırıdan sonraki yürüyüş bile yapılandırıldı.”

“Bir gazeteci olarak mezarlıktaki bu günü asla unutmayacağım” tepkisi üzerine Kılıçdaroğlu’nun gözleri yaşlarla doldu “Fatiha okumayı bilmiyor, neden ona Fatiha okutursunuz?”

Tamer Arda Erşin’in mesajlarından yansımalar şöyle:

haber-eskipazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu