Haber

Baba Garipoğlu, oğlu Cem’in mezarının açılmasını talep etti

İstanbul’da 14 yıl önce Münevver Karabulut’u öldürdükten sonra cezaevinde intihar eden Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, “mezarın fetih edilmesi” ve “DNA eşleşmesi” talebinde bulundu.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan dilekçede, Karabulut ailesinin avukatının “fethi mezar” talebinin yasal mevzuat kapsamında reddedilmesi kararının ardından Adalet Bakanı’na soru sorulduğu belirtildi. Basında söz konusu kararın yeniden gündeme geldiği belirtildi.

Yazılı ve görsel medyada asılsız suçlamalarla Garipoğlu ailesinin toplum tarafından linç edildiği belirtilen dilekçede, Cem Garipoğlu’nun mezarının yeniden açılması ve “fetih mezarı” ve “DNA eşleşmesi” yoluyla gerçeğin ortaya çıkarılması talep edildi. .

Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Çağlayan Adliyesi’nde basına yaptığı açıklamada, “Gittiğimiz her yerde ‘Cem Garipoğlu ölmedi, kaçırıldı’. Hukuk fakültesi öğrencilerinden STK’lara kadar herkes yazdırsın” görsel medya ve kitle iletişim araçlarında böyle bir inanç ve izlenim var. “Geldiğimiz nokta itibariyle bu mezarın mutlaka açılması ve fetih ve defin işleminin yapılması gerekiyor.” dedi.

Epözdemir, Garipoğlu’nun mezarının açılmamasının hiçbir meşru gerekçesi olmadığını sözlerine ekledi.

Olayın tarihi

Bahçeşehir’de bir villada öldürülen Münevver Karabulut’un parçalanmış cesedi, 3 Mart 2009’da Etiler’de çöp konteynerinde bulunmuştu.

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi, 18 Kasım 2011’de Münevver Karabulut’u öldürmek suçundan Cem Garipoğlu’na 24 yıl hapis cezası verdi. Garipoğlu, kaldığı Silivri 5 No’lu Cezaevi’nde 10 Ekim 2014’te intihar etti.

Otopsinin ardından Garipoğlu defnedildi ve aileden alınan DNA örnekleri bu kişiyle eşleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu