Haber

Arka Sokaklar Oyuncusu Zeynep Beşerler Hakkında Seçim Paylaşımları Nedeniyle Soruşturma Açıldı!

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri ülke gündemindeydi. CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Zeynep Beşerler’in yaptığı paylaşım tepki çekti. Sanat Sokaklar dizisinde rol alan ünlü oyuncu hakkında da soruşturma başlatıldı.

14 Mayıs Pazar günü yapılan 2023 Genel Seçimleri’nde birçok bahis gündeme geldi. Bunlardan biri de provokasyon ve dezenformasyon içeren sosyal medya paylaşımlarıydı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekilliği seçimlerinin sonuçlarına ilişkin resmi soruşturma başlatıldı ve asılsız bilgiler yayan, kamu düzenini bozmaya yönelik provokatif paylaşımlarda bulunan sosyal medya hesapları, yalan ve yanlış algı oluşturabilecek. Sarsılan bölgede seçmenin sosyal medya hesaplarından algı. başlatıldığı söylendi.

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamalara göre Siber Hatalar Şube Müdürlüğü sosyal medya üzerinden tespitlerde bulundu.

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, ‘Deprem bölgesindeki seçmenlere yönelik olarak sosyal medya hesapları üzerinden ve seçim ve seçim sonuçlarına ilişkin kamuoyunu yanıltıcı bilgi paylaşmak. Kamu düzenini ve kamu huzurunu bozmaya yönelik bilgileri alenen yayan, yanlış ve yanlış algı oluşturabilecek, provokatif paylaşımlarda bulunan sosyal medya hesapları hakkında soruşturma başlatıldı.

Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı ‘Melek Serter’ karakteriyle beğeni toplayan Zeynep Beşerler’in hata yaptığı belirlendi.

Sandıkta oyların sayımı devam ederken, bu durumdan memnun olmayan oyuncu, “Bu ülke için çok fazla. Yazık…” dedi.

Savcılık, ünlü oyuncu hakkında resmi olarak soruşturma başlattı.

Zeynep Beşerler’in ajanda paylaşımı ?

Ünlü oyuncunun paylaşımına tepki gösterenler, takviye verenler de oldu.

Konuyla ilgili düşünceleriniz nelerdir? yorumlarınızı bekliyoruz…

kocakoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu