Haber

AK Partili Yayman: Recep Tayyip Erdoğan ikinci Atatürk’tür

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Meclis’te yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizi Mustafa Kemal Atatürk kurdu. Onu muasır medeniyet seviyesine yükselten Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan ikinci Atatürk’tür ve Türkiye 2053 hedeflerine ulaşacaktır.” ve 2071 gol.” Her gün daha çok çalışıyor ve çalışmaya devam edecek” dedi.

AK Parti Dijital Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, dün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Yayman, konuşmasında “Cumhuriyet’in 100. yıl etkinliklerinin yetersiz olduğu” yönündeki tepkileri eleştirdi.

‘SİZİ İSTİSMARLARA BIRAKMAYACAĞIZ’

Eleştirilerin asılsız ve asılsız olduğunu öne süren Yayman, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü o kadar önemsiyoruz ki, hem parti programımızda hem de seçim beyannamemizde 100’üncü yıl dönümüne en çok atıfta bulunan ve vurgu yapan parti AK Parti’dir. Cumhur İttifakı, dolayısıyla bu iddiaların “Mesnetsiz ve asılsız iddialardır” dedi.

Yayman’ın konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

“Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyeti asla sizin istismarınıza bırakmayacağız. Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimiz bir partinin, bir grubun, bir sınıfın tekelinde değildir. Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimiz 85 milyonun ortak değeridir.” “Cumhuriyetimizin 100. yılına o kadar büyük önem veriyoruz ki, hem parti programımızda hem de seçim beyannamemizde 100. yıla en çok atıfta bulunan ve vurgu yapan parti AK Parti, yani Cumhur İttifakıdır. Dolayısıyla bu iddialar asılsızdır ve asılsızdır.”

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA OLACAK’

Açıklamasını sürdüren Yayman, ‘Atatürk bugün yaşasaydı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarını benimser ve onun yanında yer alırdı’ diye savundu:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Onun koyduğu hedefleri hayata geçiren cumhurbaşkanı da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Eğer Atatürk bugün yaşasaydı, tezim, Cumhurbaşkanımızın yanında yer alır ve onun politikalarını benimserdi. Orada ısrarla üzerinde durduğum bir tezdir. Cumhuriyetimiz Mustafa “Kemal Atatürk kurdu. Bunu muasır medeniyet seviyesine getiren Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan ikinci Atatürk’tür ve Türkiye’nin 2053 hedeflerine, 2071 hedeflerine ulaşması için her gün daha çok çalışıyor, ulaşmaya devam edecek.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu