Haber

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Edirne Valiliğine atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valileri değiştirildi, 16 ilin valileri “vali-başmüfettiş” olarak atandı.

AFAD LİDERİ SEZER EDİRNE VALİSİ OLDU

Yayımlanan kararname ile Edirne Valiliği’ne Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) Lideri Yunus Sezer atandı.

YUNUS SEZER KİMDİR?

10 Nisan 1978 yılında Erzurum / İspir ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2001 yılında Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

2021 YILINDA AFAD BAŞKANLIĞI OLDU

Ardından Sezar; (Edirne) Lalapaşa Kaymakam Yardımcısı, (İzmir) Beydağ Kaymakam Yardımcısı, İngiltere’de yurt dışı stajı, (Giresun) Alucra Kaymakamı, (Sivas) Altınyayla Kaymakamı, Siirt Vali Yardımcısı, (Diyarbakır) Silvan Kaymakamı, Daire Başkanı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü, Bakan Danışmanı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Lideri, Kırıkkale Valiliği görevlerinde bulundu. 11 Eylül 2021 tarihli ve 2021/454 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Afet ve Acil Durum Yönetim Lideri olarak atanmıştır. Edirne Valisi Yunus Sezer evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

torbali-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu