Haber

Adıyaman’da 99 köy ve 145 mezraya ulaşmak mümkün değil.

Adıyaman’da 99 köy ve 145 mezraya ulaşmak mümkün değil.

ADIYAMAN – Adıyaman’da 99 köy ve 145 mezraya kar yağışı nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

Kar yağışının önceki gün başladığı Adıyaman’da, ulaşımın sağlanamadığı 99 köy ve 145 mezra için İl Özel İdaresine bağlı ekipler seferber oldu. Gece gündüz ulaşılamayan köy ve mezra yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekipleri yoğun çaba sarf etti.

Adıyaman merkezde bulunan Ahmet Hoca, Akçalı, Albet, Bozatlı, Büyükkırıklı, Çakmaklar, Çamlıca, Çamyurdu, Göztepe, Kaşköy, Kavak, Kozan, Mestan, Pınaryayla, Rezip, Sarıkaya, Terman, Uzunköy, Varlık, Yazıbaşı, Yediokul ve 100. Yıl köylerine ulaşılamıyor.

Besni mahallesi, Karalar, Çorak, Çelikhan mahallesi, Askeran, Fatih, İncirliKaraçayır, Karagöl, Memnun, Recep, Yağızatlı, Yeşilova, Yeşiltepe ve Yeşilyayla köyleri, Gerger mahallesi, Ağaçlı, Cevizpınarı, Demirtaş, Gölyurt, Güngörmüş, Gürgenli, Konacık, Kütüklü, Nakışlı, Onevler, Ortaca, Saraycık, Sutepe ve Yenibardak köyleri, Gölbaşı ilçesi, Akçabel, Aktoprak, Aktoprak, Cankara, Çataltepe, Hacılar, Hamzalar, Karabahşilli, Köşüklü, Küçük Ören, Örenli, Savran, Yaylacık, Yeniköy, Nasırlı’ya Yukarı Ulaşım ve Meydan köyleri mümkün değildir.

Kahta, Serince, Sakız, Arıkonak, Geçitli, Aksu, Hodri, Durmuşhan ilçesine bağlı Alidam, Aydınpınar, Çakıreşme, Çataltepe, Dumlu, Eski Kahta, Fıstıklı, Güzelçay, Karadut, Kavaklı, Kayadibi, Köseler, Oluklu ve Sırakaya köyleri ilçe Sincik ve Çat köylerinde ve bu köylere bağlı toplam 145 mezraya ulaşılamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri, vatandaşların mağdur olmaması ve ulaşımın tekrar sağlanabilmesi için 11 grup, 8 kova, 13 greyder ve 3 dozer ile yol çalışmalarını yürütüyor.

cicekdagiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu