Ekonomi

2023 Oscar adayları açıklandı

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, sinema bölümünün en değerli ödüllerinden biri olarak kabul edilen 2023 Oscar adaylarını açıkladı. Elvis Presley’in hayatını konu alan Elvis, Avatar: The Way of the Water ve Top Gun: Maverick filmleri, birbirinden değerli ödüllerden biri olan En İyi Film Oscar’ı adaylıkları arasında yer aldı.

95. Oscar Ödül Töreni 12 Mart’ta yapılacak ve 23 kategoride Oscar ödülleri dağıtılacak. Elvis, Avatar: The Way of Water ve Top Gun: Maverick, en değerli kategorilerden biri olan ‘En İyi Film’ adaylıklarının ortasındalar.

En Nitelikli Erkek Oyuncu kategorisinde kimler var?

En Nitelikli Erkek Oyuncu kategorisinde; ‘En Uygun Kadın Oyuncu’ kategorisinde Austin Butler, Colin Farrell, Brendan Fraser, Paul Mescal ve Bill Nighy’nin adaylar arasında yer aldığı açıklanırken; Cate Blanchett, Ana de Armas, Andrea Riseborough, Michelle Williams ve Michelle Yeoh rol aldı.

Eleştirmenler, 11 adaylıkla ‘Everything Everywhere All at Once’ ve 9 adaylıkla ‘The Banshees of Inisherin’ adlı filmlerin Oscar yarışının ortasında olacağını belirtti. Elvis filmi 8, Top Gun: Maverick filmi ise 6 adaylık aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu